Ettevõtte esimene majandusaasta aruanne

Mis on majandusaasta aruanne ja kes seda esitama peab?

Majandusaasta aruanne on ettevõtte finantsseisundi ja majandustulemuse ülevaade. Aaastaaruanne on avalikult kättesaadav dokument ning oluline usalduse looja potentsiaalsete äripartnerite jaoks.

Majandusaasta aruande esitamine on kohustuslik kõikidele Eestis registreeritud ettevõtetele, ka siis kui ettevõttel ei ole majandusaasta jooksul mingit äritegevust olnud.

Mis on perioodi kohta peab aruande esitama?

Tavapäraselt on ettevõtte majandusaasta pikkuseks 12 kuud ja majandusaastaks kalendriaasta (1. jaanuarist 31. detsembrini). Esimese aastaaruande puhul on aga üks oluline erisus. Nimelt võib esimese tegevusaasta aruande periood olla pikem- maksimaalselt kuni 18 kuud. Siin hakkavad rolli mängima ettevõtte asutamise kuupäevad.

Kui sa asutasid enda ettevõtte enne 01.07, siis pead esimese majandusaasta aruande juba järgmisel kalendriaastal Äriregistrisse esitama.

Kui registreerisid enda ettevõte aga peale 01.07, siis saad soovi korral oma esimese aruande esitada alles asutamisest ülejärgmisel aastal. Edaspidi on aruande perioodiks tavapärane 12 kuud.

Näiteks, kui asutasid ettevõtte 14. veebruaril 2023, tuleb esimene aruanne esitada järgmisel aastal perioodi eest 14. veebruar 2023 kuni 31. detsember 2023, tähtaeg 30. juuni 2024

Kui asutasid ettevõtte 1. juulil 2023, võid esitada aruande 18-kuulise perioodi eest, tähtaeg 30. juuni 2025. See võimaldab ettevõtetel paremini oma äritegevust planeerida ja kasumit teenida.

Millal peab aruande esitama?

Vastavalt seadusele peab aastaaruande esitama 6 kuu jooksul alates majandusaasta lõpust. Seega on enamus Eestis asutatud ettevõtetel aasta aruande esitamise tähtaeg 30.06 ja nii igal aastal.

Majandusaasta aruande esitamine võib alguses tunduda keeruline, aga ära muretse. ANNi abil saad enda mikroettevõtte majandusaasta aruande ise kiirelt ja lihtsalt tehtud - kõik vajalikud sammud on juba sinu jaoks läbi mõeldud. Kui tunned, et vajad siiski abi või soovid midagi küsida, siis kirjuta meile info@minuaastaaruanne.ee - oleme siin selleks, et sind aidata.

Alusta siit oma aastaaruande koostamist

  • Kasutajasõbralik ja nutikas veebipõhine lahendus
  • Logi sisse ja koosta nii mitu aruannet nagu sinul vaja
  • Sulle on toeks selged juhised kogu aruande koostamise vältel
  • Kõik vajalikud tegevused on sinu jaoks ette läbi mõeldud
  • Ainult sinul on ligipääs sinu koostatud aruannetele
Ühe aastaaruande hind69